Istorijos knygos – išminties šaltinis

Ar kada nors dalyvavote politinėse ar socialinėse diskusijose su kuo nors ir jie jums pasakė; istorija mums sako, kad jei mes tai padarysime, tai įvyks ateityje? Ar kada nors pagalvojote, kad galbūt jų istorijos žinios yra neteisingos, nes knygos, kurias jie studijavo, arba istorija, kurią jie manė ir manė žinoję, yra neteisingos? Mes mokomės iš savo klaidų, kurias padarėme praeityje. Jei mūsų istorijos žinios nėra išsamios, mes privalome patekti į tokias diskusijas.

Jau tapo diskusijų objektu, ar mūsų išmokta istorija teisinga, ar ne. Žinomi istorikai vieną dieną pareiškia, o kitą dieną paneigia.

Kuriame kampe taip pat girdisi kalbos perrašyti istoriją. Tarp viso šito dviprasmiškumo išeina geriausia mintis laikytis to, ko buvome mokomi mokyklos laikais, nebent išeitų kažkas revoliucingo. Istorijos knygos gali padėti atsikratyti įgyto sumišimo.

Mokykloje ir universitete mokaisi istorijos, oras patinka ar ne. Kai kurie iš mūsų susijaudina ir skaitome krūvas istorijos knygų.

Mes mokomės iš garsių mokslininkų ir technikų, gyvenusių net šimtus metų prieš gimstant mūsų seneliams. Jų gyvenimas yra tarsi istorijos esė, trumpa gražios senos žavios istorijos peržiūra. Jei perkate istorijos knygas, sužinosite apie didžiuosius mokslininkus, legendines revoliucijas ir daugybę kitų nuostabių išradimų.

Galite rasti daugybę knygų, parašytų apie mūsų šlovingą istoriją. Daugelis bibliotekų, enciklopedijų gali padėti rasti pasirinktą knygą. Tačiau pasirinkti tinkamą variantą gali būti varginanti užduotis. Kai kuriose internetinėse svetainėse pateikiamas istorijos knygų sąrašas, leidžiantis lengvai priimti sprendimą.